Ostujuht - mida jälgida kasutatud jalanõude ostmisel?

Selleks, et kasutatud jalanõude seisukorrast paremini aru saada, oleme oma kodulehel jaganud jalanõud nelja gruppi. See aitab kirjeldusena paremini aru saada, millises seisukorras jalanõud on.  

Jalanõud on uued või uueväärsed. Jalanõul esineb minimaalselt kandmise jälgi nii väliselt kui ka taldadel. Jalanõud on puhtad ja korralikud. Ei esine silmmärgatavaid kriime või kahjustusi.  Kui toode on originaal karbis, on see kirjelduses märgitud. 

Näiteks:  

Jalanõud on väheste kasutusjälgedega. Võivad esineda mõned välised kahjustused. Sisetallal on kulumist või määrdumist. Toote omadused on hästi säilinud. 

Näiteks:

Jalanõudel on silmnähtavad kasutusjäljed. Võib esineda pleekimist, kulumist, kriime, kraapse nii väljas kui ka sees. Jalanõu kandmisomadused on säilinud, kuid visuaalne ilme on kahjustunud. Võib olla näha parandusjälgi. Kinnituskohad võivad olla kahjustunud (näiteks krõpsud ei käi enam nii hästi). 

Näiteks:

Jalanõud, mis on rõõmsad, kui keegi neid veel kasutab. On palju otstarbeliselt kasutatud, sisetallad vahetatud või puudu, võivad olla rebenemised, kulumised, tugev määrdumine ja ka vajumised ehk nn trööpamisjalanõud

Näiteks:

Kasutatud jalanõude ostmine võib olla keeruline, mistõttu soovime enda kogemustest edasi anda näpunäiteid, et ost võimalikult sujuvalt läheks. NB! Meie poest kasutatud jalanõude ostmisel kehtib samuti 14-päevane tagastamise õigus (vt müügitingimusi), et pakkuda võimalust jalanõusid proovida. 

1) Enne ostmist teosta mõlema jala mõõtmine. Loe mõõtmise kohta pikemalt siit . Mõõtmiseks võid kasutada nii tavalist paberit, salvräti karpi, joonlauda ja pliiatsit või ka mõõduriistasid nagu Plus12 või universaalsed jala pikkuse mõõtjad. 

2) Toote valimisel lisa oma jala mõõtudele  olenevalt kandmiseelistusest 0.7-1.2cm varu pikkusesse. Plus12 mõõdik lisab 12mm, mida peetakse kõige optimaalsemaks. Just alustavale kõndijale võib aga olla piisav juba ka kuni 10mm. Laiusesse varu arvestama ei pea, kuid olenevalt kandjast võib ka seal olla väike liikumisruum. Liialt suur vahe laiuses jätab jalanõu loksuma. 

3) Kui ostad jalanõud kasutatuna, siis jälgi

  • Kuidas kinnitused töötavad (näiteks krõpsud)? 
  • Pilti jalanõu kandadest – selle järgi on võib olla võimalik  määrata, kas eelmine kandja on jalanõud valesti valinud ehk kas on vajumine kuskile suunas. See ei kehti aga tihti pehmest materjalist sandaalide puhul, mis näiteks krõpsudega vastu jalga tõmmatakse. 
  • Kas jalanõu ääred on kuskilt lahti – sisejalanõude puhul ei pruugi see määrav olla, kuid märjad jalad õuest tulles on kindlasti ebameeldivate tagajärgedega. See näitab ka jalanõu materjali vastupidavust. 
  • Vaata pilti taldadest – Kas märkad kuskil ebaühtlast kulumist? Kas näiteks jooksurattaga sõitmisel tekkinud jalanõu ninapoolsed  kahjustused on sellised, mis võivad mõne aja pärast jalanõu uue kandja jaoks ära rikkuda?
  • Kui näed visuaalseid kriime/hõõrdumisi, siis uuri, kas müüja on täheldanud nende mõju jalanõu omadustele või on need vaid pindmised. Osad materjalid teatud tootjatel on nn “tüüp veaga”, näiteks kulub värv kiiresti maha ja visuaalne välimus kaob ruttu, samas kui tegelikult kandmisomadusi see ei mõjuta. 

Rõõmsad jalad taaskasutavad 🥰

Shopping Cart